Потрібно підібрати фільтр для води? Телефонуйте за номером +38 096 627 63 66 або пишіть у зручний для Вас месенджер
Сольові (поліфосфатні) фільтри
Поліфосфати
Поліфосфати впродовж багатьох років використовуються в побутових і промислових системах водопостачання для контролю проблем жорсткої води, включаючи залізо і кальцій. Поліфосфати доступні в твердій і порошковій формі, щоб відповідати різним вимогам застосування. Тверда форма зазвичай є невеликими різногранними кубиками, що нагадують бите скло. Ця форма частіше використовується у фільтрах для котла або для пральної машини.
Як працюють поліфосфатні фільтри для води?
Утворення накипу на поверхнях нагрівальних елементах обумовлено кристалізацією карбонатів або сульфатів магнію або кальцію.
Не вдаючись до подробиць, поліфосфатні фільтри працюють таким чином: завантаження рівномірно розчиняється при проходженні через воду, що фільтрує, і сполучає іони магнію і кальцію, послабляючи тим самим їх структуру, із-за яких вони більше не осідають на нагрівальних елементах при високій температурі.
Крім того, поліфосфатний фільтр допомагає справлятися із залізом і витікаючими проблемами, які він викликає. Поліфосфати не видаляють залізо з води, швидше вони стабілізують і диспергують його, так що вода залишається прозорою і не викликає залізних плям.
Поліфосфатний фільтр для котла і пральної машини
Жорстка вода є серйозною загрозою для більшості приладів, які взаємодіють з водою. Це відноситься до котлів і бойлерів. Жорстка вода також може швидко зіпсувати пральні і посудомийні машини.
Власники котлів і пральних машин, які хочуть захистити своє устаткування впродовж багатьох років, щосили намагаються уберегти її від накипу. Одним з найбільш ефективних засіб для захисту побутових приладів испольщующих воду, являється поліфосфатний фільтр для котла і пральної машини. Поліфосфатні фільтри не лише захищають бойлер і котли від окалини і кам'яних відкладень, але також значно підвищують ефективність миючих засіб. Поліфосфатний фільтр встановлюється перед пристроєм, який потребує захисту.
Фільтр поліфосфатний для води дозволить вам підтримувати роботу котла, бойлера або пральної машини в робочому стані. Вам буде легший потурбуватися про це, тому що усі знають, як важко очищати внутрішню частину тонкої трубки від товстого шару накипу.
Який поліфосфатний фільтр вибрати?
Перш ніж купити поліфосфатний фільтр, варто прочитати про нього відгуки і зрозуміти принцип його роботи. Також важливо знати, з яких частин складається пристрій.
Існує два варіанти сольового фільтру відповідно до типу розташування поліфосфату. У першому випадку речовину засипають безпосередньо в колбу, а в другому поміщають в спеціальний контейнер, який вставляється в колбу у вигляді картріджа.
Поліфосфатні фільтри розділені за типом розподілу води. Фільтри з прямим потоком пропускають через завантаження увесь потік води. Фільтри з диспенсерами розподіляють потік води на дві частини, одна частина очищається поліфосфатом і повертається в загальний потік. Таким чином, вода пом'якшується до бажаної жорсткості. Пристрої з диспенсерами можуть виконувати функцію зміни рівня розм'якшення води, а одинструминні фільтри доводять рідину до певного, нерегульованого параметра.
Виробники запевняють, що очищення води не є єдиною функцією поліфосфатних фільтрів. Вони також утворюють плівку на ділянках трубопроводу, з якими вони взаємодіють, запобігаючи осадженню накипу. Через деякий час після використання фільтру, вже сформована окалина розчиняється.
Ще один різновид фільтрів-пом'якшувачів для води — сольовий фільтр. Він може стати цінним союзником у боротьбі із жорсткою водою.
З проблемою жорсткості стикаються багато мешканців багатоквартирних та приватних будинків. Наявність кальцію та магнію негативно позначається на роботі побутових приладів: бойлерів, пральних та посудомийних машин. Вся справа в тому, що при нагріванні солі жорсткості кристалізуються та осідають щільним шаром на нагрівальних елементах (ТЕНах). В результаті, для нагрівання води приладу потрібно більше зусиль, тобто. енерговитрат. Як наслідок — ресурс швидше зношується та прилад ламається.
Вирішенням проблеми може стати встановлення поліфосфатного фільтра. Про те, як він працює і які переваги має — розповімо далі.
Сольовий фільтр для води: принцип роботи
Існує кілька способів пом'якшення води. Для цих цілей використовують різні технології, найпопулярніші серед яких:
- іонообмінні;
- мембранні;
- магнітні;
- сольові.
Іонообмінні пом'якшувачі є колбою зі спеціальним фільтруючим завантаженням — іонообмінною смолою. Вона здатна замінювати іони кальцію і магнію безпечними іонами натрію, запобігаючи утворенню накипу. Плюс таких пристроїв у тому, що вони високоефективні та довговічні, адже матеріал, що фільтрує, піддається регенерації звичайною таблетованою сіллю..
Мембранні водоочисники відрізняються високим ступенем очищення води від усіляких домішок. Справа в тому, що пори мембрани настільки малі, що не пропускають через себе нічого, крім молекул води та кисню. Прикладом такого пристрою є система зворотного осмосу. Такі системи дуже ефективні, проте коштують дорого та вимагають додаткових витрат на картриджі..
Магнітні пом'якшувачі — це пристрої, які часто не контактують з водою безпосередньо. Вони виробляють електромагнітне поле, під впливом якого солі жорсткості кристалізуються в товщі води, а чи не наростають на ТЭНе. Перевага магнітних пристроїв у їхній довговічності: вони прослужать десятиліття
Сольові фільтри для води за конструкцією схожі на іонообмінні. Це прозора колба, заповнена прозорими кристалами поліфосфату натрію. Проходячи через наповнювач, молекули кальцію та магнію обволікаються поліфосфатом. В результаті, при нагріванні вони не випадають в осад і накип не утворюється. При цьому кількість солей жорсткості у воді залишається незмінною. Такі пом'якшувачі встановлюють безпосередньо перед бойлером або пральною машиною.
Переваги та недоліки поліфосфатних фільтрів
Тепер трохи про плюси та мінуси сольових фільтрів для очищення води. Почнемо з переваг:
- компактні розміри (до 15 см завдовжки);
- легкість монтажу та обслуговування;
- невисока ціна (у середньому вартість варіює від 200 до 600 грн, якщо йдеться про встановлення невеликої продуктивності);
- продовжує життя побутових приладів.
Що стосується недоліків фільтра для сольової води, то вони наступні:
- солі жорсткості за фактом із води не зникають;
- додаткові витрати на поліфосфатну сіль (наповнювач згодом розчиняється і його треба поповнювати);
- воду після сольового водоочисника не можна пити;
- необхідно контролювати концентрацію солі, т.к. допустима норма 7 грамів на кубометр води;
- фільтр не є ефективним при температурі понад 55 градусів, тому що в цьому випадку захисна плівка повністю розчиняється;
- фосфати шкідливі для навколишнього середовища.
Як правильно вибрати сольовий фільтр
Щоб грамотно обрати фільтр сольовий, зверніть увагу на наступні моменти:
- Розмір колби. Чим вона більша, тим більше фільтруючого завантаження можна розмістити і, отже, тим більше ресурс.
- Матеріал різьблення. Якщо вона металева, то з'єднання буде - більш герметичним та надійним.
- Якість пластику.
- Виробник та магазин. Вибирайте лише перевірених продавців. Вони працюють лише з надійними постачальниками та можуть гарантувати якісний товар.
Якщо у вас виникли запитання чи сумніви — звертайтесь за допомогою до наших менеджерів.
Купити поліфосфатні (сольові) фільтри в інтернет магазині Aquanova
Купити сольовий фільтр для води, як і інші системи водоочищення, ви можете в інтернет-магазині Aquanova. Ми пропонуємо широкий вибір продукції та якісний сервіс. Ціна сольового фільтру для води вас приємно здивує. Ми допоможемо підібрати вам установку, яка швидко вирішить проблему. За потреби пропонуємо послуги монтажу систем водоочищення. Доставка товарів здійснюється по всій території України.
FAQ
Для чого потрібний сольовий фільтр?
Сольовий фільтр для води допомагає боротися з утворенням накипу на побутових нагрівальних приладах (бойлерах, пральних машинках).).
Чи можна пити воду після сольового фільтра?
Воду після очищення у сольовому фільтрі пити заборонено, оскільки поліфосфати токсичні для організму. Фільтрувати воду до стану питної можуть зворотноосмотичні та проточні системи.
Як працює сольовий фільтр?
Сіль, що знаходиться в колбі, розчиняючись, утворює на молекулах кальцію та магнію плівку, яка перешкоджає наростанню накипу на ТЕНі. При цьому солі твердості залишаються у воді.