

Регулятори тиску води – система, яка регулює та знижує підвищений напір у магістралі. Додатково захищає від гідроударів водопровід, сантехніку та побутову техніку.
Редуктори для води поставляються у міцному та непроникному металевому корпусі з можливістю встановлення побутового манометра для води.
Призначення регулятора води
Для стабільної та безпечної роботи побутових приладів тиск води у водопроводі має становити від 3 до 5 атмосфер. Але періодично відбуваються стрибки, через що натиск піднімається до критичних позначок понад 8 атмосфер. Щоб уникнути цього використовуються редуктор зниження тиску. Тому купівля даного елемента – це не забаганка працівників водопостачання, а ефективне рішення для регулювання та зниження тиску в магістралі..
Крім того, редуктори:
- захищають від гідроударів побутову техніку (посудомийну машину, бойлер тощо);
- зменшують вхідний натиск (для коректної роботи устаткування);
- знижують витрату води (особливо актуальна така економія для власників приватних будинків за містом);
- мінімізує ризик затоплення (зменшує обсяг води, що подається при протіканнях, тим самим знижуючи можливу шкоду);
- приглушують шум (при високому тиску змішувачі сильно шумлять).
Купувати редуктор на воду рекомендується всім власникам квартир. Особливо якщо апартаменти розташовані в 16-поверховому будинку. Для таких квартир установка редуктора є обов'язковою, оскільки навіть увечері тиск у трубопроводі досить високий (понад 5 атмосфер). А вдень – ще вище.
Редуктор тиску води: принцип роботи
Редуктор високого тиску води ставиться на відводі стояка гарячої/холодної води. А перед його монтажем попередньо налаштовується певний механічний фільтр, що виконує фільтрацію від великих частинок.
Редуктор на водогін оснащений герметичною камерою, яка призначена для зниження тиску. Усередині неї знаходиться пружна мембрана. Коли вода подається, вихідний тиск регулятора знижується, як і вплив на діафрагму. Пружина впливає на діафрагму і вирівнює його до оптимального значення.
В ідеалі встановлення водяного регулятора тиску повинно виконуватися при розведенні магістралі. Якщо на вході він не встановлений, тоді можна поставити його для конкретної техніки: газового котла, водонагрівача, пральної або посудомийної машини. Потім виконується регулювання редуктора тиску води та вказується оптимальне значення, яке він підтримуватиме.
Редуктори тиску води: які бувають
Перед тим як купити водяний редуктор тиску, визначтеся з тим, який вам потрібен. Адже, незважаючи на найпростішу конструкцію, дані прилади мають широку класифікацію та діляться на безліч підвидів.
Залежно від конструкції розрізняють такі типи регуляторів тиску води:
- Редуктор тиску води мембранний. Функціонує за рахунок пружної мембрани, розміщеної в герметичній камері. Пружина стискається і діє на клапан, тим самим збільшуючи або зменшуючи об'єм води, що подається. Даний варіант відрізняється широким інтервалом пропускної спроможності та підходить як для побутових, так і для промислових об'єктів. Також його робочий механізм повністю ізольований від середовища, що проходить (повітря, різних рідин).
- Поршневий. Має простий робочий механізм. Але він згодом засмічується і потребує періодичного очищення. Працює такий редуктор за рахунок пружного поршня, який перекриває прохідний канал, тим самим знижуючи об'єм рідини, що подається. Регулюється він за допомогою вентиля, що визначає ступінь стиснення пружини.
- Проточні. Конструктивно складається з лабіринту каналів, за рахунок яких і знижується тиск води. Рухливих частин, які з часом зношуються чи ламаються, тут немає. Єдиний його мінус – ці канали швидко засмічуються, тому вода повинна очищатися від механічних частинок (для цього ставиться відповідний фільтр).
Також залежно від різних критеріїв виділяють такі види регуляторів тиску:
- за різновидами («до себе» та «від себе»: перші нормалізують натиск на ділянці магістралі до техніки, а другі – у трубах, підключених до відведення техніки);
- за продуктивністю (побутові, комерційні, промислові);
- за способом підключення (різьбові та фланцеві – для тонких та товстих трубопроводів);
- за максимальним вхідним тиском (до 16 бар і до 25 бар);
- за робочою температурою (для холодної чи гарячої води).
Як правильно вибрати регулятор тиску води
Сьогодні купити регулятор тиску води пропонують багато компаній: як вітчизняних, так і зарубіжних. Але оскільки цей пристрій купується раз і має служити роками – рекомендується купувати продукцію від світових брендів.
Наприклад, відмінною якістю мають редуктора від Honeywell. Це німецька компанія, яка займає провідні позиції на світовому ринку та має бездоганну репутацію. Та й одного напису «Зроблено в Німеччині» зазвичай достатньо, щоб зняти будь-які питання щодо надійності та довговічності виробу.
Великою популярністю користуються і редуктори тиску на воду від італійської компанії ICMA. Вона теж випускає якісну та надійну продукцію, яка служить десятиліттями. При цьому ціни на редуктор тиску для води у неї набагато нижчі, ніж у німецького виробника, чим і пояснюється такий попит на них.
У середній ціновій категорії можна придивитися до продукції польської компанії Aquafilter. Головна перевага, яку має будь-який редуктор тиску на бойлер, – ціна. Так само як і контролери для інших видів техніки: пральної машини, посудомийної тощо. Усі вони коштують недорого, що робить їх доступними для багатьох українців.
Купити редуктор тиску води в Аквановій
Бажаєте купити редуктор для води в Києві? Тоді вивчайте наш асортимент та замовляйте будь-який відповідний варіант.
На сайті Aquanova пропонується величезний вибір моделей від різних виробників: Honeywell, Aquafilter, ICMA та ін. Рекомендуємо також вивчати відгуки покупців – за ними можна швидко зорієнтуватися та зрозуміти, наскільки добре вам підходить обрана модель.
FAQ
Де краще ставити редуктор тиску води?
Зазвичай редуктори монтують на вході до квартири, в ідеалі — одразу під час розведення магістралі. Якщо це не було зроблено, тоді його можна встановити перед побутовими приладами (пральними та посудомийними машинами, водонагрівачами).
Коли треба ставити редуктор тиску води?
Регулятор необхідний, коли є високий тиск води у водопроводі. Посилений потік може призвести до розриву труб або поломки сантехнічних приладів.
Які бувають регулятори тиску води?
Класифікація редукторів залежить від параметрів, якими їх порівнюють. Однак, найчастіше їх поділяють за типом конструкції на поршневі, мембранні та проточні.