На сьогоднішній день не існує ефективнішого способу очищення води в домашніх умовах, ніж зворотноосмотичний фільтр. Серце цієї системи мембрана зворотного осмосу, яка і забезпечує ту саму тонку фільтрацію.
В останні роки спостерігається позитивна тенденція піклування про власне здоров'я. Люди стали правильно харчуватися, займатися спортом, приділяти увагу психологічному та ментальному аспектам. І, звичайно, вживання чистої, якісної води невід'ємна частина даного процесу.
На ринку систем водоочищення існує безліч типів і моделей фільтрів, проте саме системи з мембраною для зворотного осмосу найпопулярніші. І це недарма. Одна справа, коли ви раз на 2-3 тижні замовляєте воду в пляшках або щоразу купуєте її в магазині, витрачаючи на це зайві гроші та час. Інше коли кришталево чиста вода у вас під рукою 24/7. То чому ж ці фільтри такі популярні? Давайте розбиратися.
Що таке і навіщо потрібна мембрана для зворотного осмосу?
Властивість зворотного осмосу почали використовувати досить давно. Наприклад, Аристотель свого часу помітив, що якщо пропустити воду через дрібнопористу посудину, вона стає прісною. У XVIII столітті зворотний осмос як метод очищення води планували впровадити в побут, проте через брак фінансування проект відклали до кращих часів. І лише пізніше в Америці стали докладніше вивчати цю технологію, а в другій половині XX століття винайшли поліамідне волокно, яке стало основою мембран на зворотний осмос. Вироблені картриджі були дорогими, тому їх використовували тільки у державних та виробничих потребах: у військово-промисловому комплексі, військово-космічній, харчовій та фармацевтичній галузях..
Мембрана для осмосу є порожнистою трубкою, обмотаною унікальним пористим полотном. Розмір пір цього полотна настільки малий (0,0001 мкм), що вони здатні пропускати через себе лише молекули води та кисню. Завдяки цій властивості до 99% сторонніх речовин, у тому числі небезпечні віруси та бактерії, зливаються в дренаж, а ви отримуєте кристально чисту та смачну воду..
Мембрана для фільтра зворотного осмосу це дуже чутливий елемент, тому їй передують ще три картриджі, які беруть на себе rdquo; усі великі домішки та агресивні речовини (наприклад, хлор).
Технічні особливості мембран для зворотного осмосу
Існує кілька видів зворотньоосмотичних мембран, проте основних типів три:
- целюлозні (CA);
- поліамідні (TFC);
- вінілові (PVC).
У побутових системах водоочищення використовуються перші дві. Поліамідні трапляються частіше. Вони на порядок ефективніші (97-99%), але більш чутливі до хлору, тоді як целюлозні забезпечують 90-93% очищення при підвищеній стійкості до хлору.
Заявлений відсоток ефективності мембранного фільтра зворотного осмосу поняття досить відносне, адже його складно досягти у звичайному житті. На ефективність очищення впливає безліч факторів, серед яких тиск, хімічний склад води та її температура. Оптимальні показники температури та тиску, при яких фільтр забезпечуватиме високий відсоток очищення від 4 до 35°C та 2,8-8 атм.
Якщо тиск знижений, варто обладнати систему помпою, а якщо підвищений редуктором.
Якщо відсоток ефективності падає нижче 90, необхідна її заміна чи перевірка умов роботи.
Проте головний технічний показник роботи мембрани це її продуктивність, тобто. об'єм води, що вона здатна відфільтрувати за одиницю часу. Продуктивність вимірюють галонах за день (gallon per day) або GPD. 1 галон = 3,875 літра.
Купити мембрану зворотного осмосу можна з наступною продуктивністю:
- 36 GPD = 140 л/добу;
- 50 GPD = 194 л/добу;
- 75 GPD = 290 л/добу;
- 100 GPD = 360 л/добу.
Продуктивність розраховується за ідеальних умов: температури води 25°C та тиску 50 фунтів на квадратний дюйм (3,4 атм). Якщо тиск нижче, наприклад, 40 фунтів, то мембрана втрачає 20% своєї продуктивності, а при падінні нижче 1 атм до 80%.
Заміну даного елемента, що фільтрує, варто проводити на модель з аналогічною продуктивністю. Якщо ви все ж таки вирішили купити мембрану для осмосу з іншою продуктивністю, то доведеться замінити і обмежувач потоку, щоб зберегти якість фільтрації.
Поради щодо вибору зворотноосмотичних мембран
Виходячи з вищесказаного, ось кілька порад, якщо ви збираєтеся купити мембрану для зворотного осмосу:
- Попередньо виміряйте тиск води. Якщо вона вище або нижче за норму встановіть помпу або редуктор. Цей крок продовжить життя картриджа тонкого очищення та збільшить його ефективність.
- По можливості змінюйте старий картридж на новий з аналогічною продуктивністю, а також перевірте його сумісність із моделлю фільтра.
- Щоб осмотичну мембрану купити та не пошкодувати про свій вибір, звертайтесь лише до перевірених продавців..
Найкращі виробники мембран для осмосу
У нашому інтернет-магазині представлено близько 20 провідних виробників систем очищення води з 9 країн. Серед них такі відомі компанії, як Ecosoft, Aquafilter, Aqualine, Bluefilters та Raifil. Вибір виробника залежить виключно від ваших уподобань. Існують і менш відомі фірми, які виготовляють вироби високої якості та за доступною ціною.
Купити мембрану зворотного осмосу в інтернет-магазині Aquanova
У нас ви можете купити мембрану для фільтра зворотного осмосу всього кілька кліків. На сайті представлена актуальна інформація про наявність та ціну мембран зворотного осмосу, а також інших картриджів та систем водоочищення. Все, що вам потрібно це заповнити контактні дані, оплатити замовлення або оформити оплату при отриманні, і вже за кілька днів ви отримаєте довгоочікувану посилку. Також мембрану зворотного осмосу можна купити в офлайн-магазині (м. Дніпро). Якщо вам потрібна консультація, наші менеджери до ваших послуг.
FAQ
Скільки служить мембрана зворотного осмосу?
Осмотичну мембрану слід змінювати з періодичністю 1,5-2 роки. При цьому слід стежити за його станом. Якщо якість фільтрації та продуктивність знизилися, можливо, доведеться замінити її достроково..
Як перевірити чи працює мембрана зворотного осмосу?
Перекрийте кран накопичувального бака, відкрийте крани питної та водопровідної води. Якщо вода тече рівномірно тонким струмком мембрана працює справно. Якщо струмінь переривчастий тиск низький і він працює некоректно. Якщо ви встановили новий картридж, зачекайте 3-5 хвилин, поки повітря вийде з системи.
Для чого мембрана у зворотному осмосі?
Вона призначена для тонкого очищення води та видалення з неї найдрібніших домішок, у тому числі патогенних (вірусів, бактерій, пестицидів, отрут.).