Проблема підвищеного вмісту заліза у воді знайома, найчастіше, мешканцям заміських будинків, які отримують воду із свердловин або колодязів. Ситуація відрізняється від регіону до регіону і іноді концентрація даної речовини значно перевищує допустимі норми. Жителі багатоквартирних будинків також нерідко стикаються з підвищеним вмістом ферумів. Виною всьому — стан водопровідних труб.
Вирішення цієї проблеми досить просте — необхідно встановити фільтр для води від заліза. Даним пристроєм ви вб'єте відразу кількох зайців: виконайте знезалізнення води, а також попутно позбавтеся сірководню і марганцю. Про те, як працює система та як її правильно вибрати — читайте далі.
Знезалізнення води
Залізо, що міститься у воді, зустрічається у трьох формах:
- дво-/тривалентне (перший вид майже завжди знаходиться в розчиненому стані, а другий - нерозчинний);
- залізобактерії (це іржавий слиз, який часто зустрічається на внутрішній оболонці водопровідних труб);
- колоїдне залізо (характерно для поверхневих вод. Його складно відфільтрувати, тому що частки дуже малі, а їх поверхневий заряд високий, через що молекули не укрупняються).
При контакті з повітрям двовалентне залізо окислюється до тривалентного, тому аерація — це найчастіший метод знезалізнення для підземних вод на підприємствах водоочищення, з наступною механічною фільтрацією. Однак, якщо в залізовмісній воді є сірководень, такий метод не ефективний.
Методи очищення води від заліза
Очищення води від заліза проводиться трьома типами систем:
- Реагентні — системи знезалізнення води, які заповнені спеціальним гранульованим хімічним завантаженням, що прискорює реакцію окислення заліза. Каталізатором у ній найчастіше виступає перманганат калію. При взаємодії із залізовмісною водою, на цих гранулах утворюється нерозчинний осад. Іноді, як завантаження, використовують іонообмінну смолу, яка завдяки своїй унікальній структурі здатна “приклеювати” до себе іони ферум. Такі фільтри для очищення води від заліза мають високу продуктивність і довговічність. Остання забезпечується завдяки можливості регенерації зворотним потоком води.
- Безреагентні — бувають двох видів: аераційні та каталітичні. Перші здійснюють подачу повітря у воду під тиском. При контакті з киснем залізо окислюється, осідає у вигляді пластівців і надалі видаляється механічним фільтром. Існує також безнапірна аерація. Вода розпорошується у верхній частині фільтра від заліза у воді і поки вона досягне нижньої частини — відбувається насичення киснем. У каталітичних знезалізувачах води роль окислювача виконують сорбенти нереагентного типу, які діють як каталізатори..
- Комплексні — усувають не тільки проблеми із залізом, а й з марганцем, амонієм, солями жорсткості та шкідливими органічними домішками. Завантаження піддається регенерації таблетованої сіллю.
Чищення води від заліза: як зрозуміти чи потрібна?
Фільтр для очищення води від заліза з кожним днем користується все більшою популярністю. Щоб зрозуміти, чи потрібен він вам чи ні, ми рекомендуємо провести аналіз води. Звичайно, буває, що концентрація феруму настільки висока, що це можна визначити “на око”. У рідини з'являється характерний бурий колір та металевий смак. Однак, при нижчому змісті, органолептичні характеристики можуть бути не такими очевидними, тому аналіз все ж таки знадобиться. Якщо він покаже підвищений вміст даної речовини, раціонально буде все ж таки купити фільтр для очищення води від заліза.
Як вибрати фільтр для знезалізнення води
Системи знезалізнення води — це “маст-хев”, якщо ви помітили утворення іржавих плям на сантехніці та свіжостираних речах, вас бентежить каламутність, кольоровість та сторонній металевий присмак. Ось кілька порад для того, щоб правильно вибрати фільтр знезалізнення води:
- Проведіть лабораторний аналіз рідини. Ми вже про це говорили, проте це найважливіший момент, який визначить тип та потужність установки;
- враховуйте джерело отримання Н₂O. Для приватних будинків із свердловинами або колодязями та багатоквартирних будинків із централізованим водопостачанням фільтри від заліза у воді будуть різними;
- оцініть приблизний обсяг води, що витрачається;
- врахуйте свої фінансові можливості. Ціна фільтра для води від заліза досить висока, проте ці системи відрізняються довговічністю, завдяки здатності до регенерації..
Купити фільтр для води від заліза в інтернет магазині Aquanova
Придбати фільтр від заліза ви можете у нашому онлайн-магазині Aquanova. Тут представлений гідний вибір очисників води від заліза, а також інших систем фільтрації та комплектуючих до них. Крім того, ми надаємо послугу встановлення та доставляємо товари по всій Україні. За подробицями та допомогою у виборі звертайтесь до наших менеджерів.
FAQ
Який фільтр прибирає залізо?
Фільтри для очищення заліза у воді впорається з іонами феруму, марганцю та сірководню. Наповнювач, що міститься у фільтрі, окислює залізо до нерозчинних частинок, що випадають в осад.
Як фільтрувати воду від заліза?
Очистити воду допоможе фільтр видалення заліза з води. Залежно від типу він може впливати на залізо шляхом аерації або окислення за допомогою каталізатора. Незалежно від способу, ферум перетворюється на пластівці і осідає на фільтруючому елементі.