Одним з чинників, що впливає на наше здоров'я найбільше, є якість використовуваної води. Побачивши, наскільки гідратація є ключовим елементом нашого виживання, важливо бути прискіпливим, коли мова заходить про якість і чистоту споживаної води. Той факт, що водопровідна вода наповнена небезпечними для здоров'я забруднюючими речовинами, більше не є загадкою, тому ясно, що її не можна споживати. Залишається два типи води для вживання, це фільтрована і бутильована вода. Нижче ми розповімо вам про усіх "за і проти", які приходять із споживанням кожного типу води, а так само розрахуємо вартість використання бутильованої води і фільтру.
Собівартість 1 літра фільтрованої води і бутильованої
Ціна за 1 літр фільтрованої води
Головний гідністю фільтрованої води, являється економічна сторона питання. Нижче ми постаралися описати експлуатаційні витрати фільтр для води за станом на 1 грудня 2018 року :
Вичислимо вартість 1 літра водопровідної води. Вартість 1м3 холодної води в місті Дніпро, яка дорівнює 9,07 грн, необхідно так само додати ціну за водовідведення - 5,98 грн, в сумі отримуємо 15,05 грн і ділимо їх на 1000 літрів. Після усіх обчислень - 1 літр водопровідної води коштує 0,01505 грн або 1,5 копійок.
Для прикладу ми узяли німецький фільтр зворотного осмосу Platinum Wasser Ultra 5, технологія зворотного осмосу має на увазі очищення води із співвідношенням 1 до 5, це означає, що для отримання 1 літра фільтрованої води необхідно очистити 5 літрів водопровідної води. Тоді 1 літр чистої фільтрованої води матиме ціну 0,01505 х 5 = 0,07525 грн
На обслуговування системи зворотного осмосу Platinum Wasser Ultra 5 в рік знадобиться 1182 грн, в цю суму, ми включили - 3 набори попередніх картріджів, 1 угольный-постфильтр і одну обратноосмотическую мембрану (міняється раз в 2 роки).
Для точніших підсумкових даних, ми провели опитування серед своїх клієнтів, підсумки опитування показали, що сім'ї в середньому використовують до 11 літрів води в день. Для розрахунку ми узяли річний період і отримали такі цифри: 11 х 365 = 4015 літрів фільтрованої води за 1 рік коштуватимуть (4015 х 0,07525) 1182 = 1484,12 грн
Ціна за 1 літр бутильованої води
При розрахунках ціни за 1 літр бутильованої води, ми зіткнулися з тим, що бутильована вода буває привозна (ціна 40 грн за 18,9л) і вода на розлив в кіосках біля будинку (0,9 грн за 1л). Для розширеного звіту ми розрахували обидва варіанти:
Бутильована вода в тарі по 18,9 літрів, середня ціна за один бутель дорівнює 40 грн, означає ціна 1 літра, 40 / 18,9 = 2,11 грн Впродовж 1 року сім'я витратить на бутильовану воду 4015 х 2,11 = 8471,65 грн, що в 5 разів більше ніж витрати на фільтровану воду за допомогою зворотного осмосу.
Вода на розлив в кіосках. За попередньою схемою розрахунків виходить, що в рік сім'я витратить 4015 х 0,9 = 3613,5 грн, що в 2,4 разу більше, ніж фільтрація води будинку.
Далі ми описали усі переваги і недоліки цих методів отримання чистої питної води.
Фільтрована вода
Відфільтрована вода - це вода, що пройшла ретельний процес фільтрації, що забезпечується фільтром для води. Існують різні типи фільтрів для води, які в основному забезпечують однаковий кінцевий результат, але різними способами. Давайте не витрачатимемо час і з'ясувати, які переваги, що надаються здоровою фільтрованою питною водою :
Переваги фільтрованої води
- Без домішок і хімії : не можна заперечувати, що коли справа доходить до фільтрованої води, при правильному підборі системи, вона не міститиме забруднюючих речовин, а його чистота є неперевершеною. Звичайно, чистота відфільтрованої води, яку ви споживаєте, залежить від типу системи фільтрації, використовуваної для процесу очищення.
- Неприємний смак: Небагато речей так само неприємні, як пити несмачну воду. На жаль, це серйозна і часта проблема з водопровідною водою, але вона може бути легко вирішена з купівлею фільтру для води, і колись неприємна вода стає смачною фільтрованою водою.
- Відсутність запахів : Хлор - ця забруднююча речовина, яка надає водопровідній воді дуже неприємний запах і постійно є присутнім в якості забруднюючої речовини. Використовуючи фільтр для води, Ви можете розв'язати і цю проблему, фільтри для води з вугільним картріджом видалить з води хлор і його побічні продукти роботи.
- Питна вода доступна 24/7: найважливішою гідністю фільтрованої води є - цілодобова доступність, всякий раз, коли ви хочете випити чисту воду, Ви відкриваєте кран і отримуєте її з системи фільтрації Ви так само легко можете набирати її в посудину і брати з собою.
Недоліки фільтрованої води
- Первинний вклад в систему фільтрації води : ціни на якісні фільтри для води починаються від 3000 грн Але так само можна знайти і більше бюджетні системи фільтрації. Таким чином, якщо у вас немає декілька тисяч гривен, щоб купити високоякісний фільтр для води, немає необхідності впадати в паніку, оскільки можна знайти системи, яка підійдуть Вашим можливостям. Крім того, враховуючи, що зрештою це фактично допоможе вам заощадити гроші, це інвестиційна цінність.
- Роботи по обслуговуванню систем фільтрації : незалежно від типу системи, яку ви встановлюєте або використовуєте, одно можна сказати напевно - можуть знадобитися роботи по технічному обслуговуванню. Деякі витрати будуть постійні, наприклад заміна картріджів, що фільтрують. Але це не займе значну суму грошей, якщо ви маєте справу з якісною системою фільтрації.
Бутильована вода
Є причини для популярності бутильованої води, ми їх перерахуємо і пояснимо в наступних рядках:
Переваги бутильованої води
- Зручність: Очевидно, що вода в пляшках поставляється в пластиковій або скляній тарі. Сильна сторона води в пляшках це що дуже зручне, що угамовує спрагу рішення. Вода в пляшках це ідеальний варіант, коли Ви цілий день зовні удома і Вам треба поповнювати водний баланс.
- Як правило, безпечніше, ніж водопровідна вода : тоді як вода в пляшках, можливо, не ідеальне рішення для збереження гідратації, вона як і раніше безпечніше, ніж водопровідна вода. Бутильована вода повинна перевірятися на наявність забруднень, що представляють небезпеку для здоров'я. Таким чином, шанси на те, що вона буде забруднена домішками, бактеріями і будь-якими іншими типами забруднюючих речовин, зменшуються.
- Добрий смак: точно так, як і фільтрована вода, вода в пляшках має добрий смак. Залежно від того, який бренд ви купуєте, вона може містити навіть мінерали, роблячи її кориснішою для вашого здоров'я. Той факт, що у води відсутній неприємний запах і смак, робить її приємнішою для вас.
Недоліки бутильованої води
- Великі витрати: Хоча спочатку це може здатися не таким, але, якщо ви захочете підсумувати витрати на купівлю бутильованої води за попередній рік, Ви побачите як багато грошей Ви вже витратили. Як ми вже говорили вам, сім'я з чотирьох чоловік витрачає в середньому близько 3000 доларів США в рік на воду в пляшках, набагато більше, ніж в тій же сім'ї, якби вони споживали фільтровану воду, яка складала б всього 1,10 долара США в рік. Ці цифри є більш ніж достатнім доказом того, як ви фактично впливаєте на свій бюджет, купуючи воду, яку ви використовуєте, щоб зволожити себе з магазину.
- Якість води під знаком питання : Передусім, все ще існують випадки, коли бутильована вода нічим не відрізняється від водопровідної або недобросовісні постачальники не роблять обслуговування систем, що фільтрують, на підприємстві і така вода стає ще небезпечніша, оскільки вона навмисно проходить через забруднені картріджи, що фільтрують. По-друге, зустрічаються підприємства які не здійснюють санітарну обробку використовуваних бутлів і Ви не можете знати, хто і в яких цілях користувався ними.
- Призводить до забруднення довкілля : На жаль, пластик є одним з основних забрудників на цій планеті. Тонни пластикових пляшок викидаються і не переробляються. Це призводить до забруднення повітря, яким ми дихаємо, землі, на якій ми збираємо нашу їжу, і води, яку ми п'ємо. Тоді як безвідповідальне використання пластикових пляшок винне в цій ситуації, все одно було б краще припинити використати пляшки в цілому, щоб не заохочувати зростання цієї серйозної проблеми.
Написати коментар