Ми вже неодноразово розповідали про важливість вживання чистої води. Насамперед йдеться про безпеку, адже у водопровідній та свердловинній воді міститься багато небезпечних домішок, які можуть серйозно нашкодити здоров'ю.
Все частіше люди стали встановлювати домашні фільтри, щоб очистити воду до питної. Однак бувають ситуації, коли під рукою немає водоочисника, а єдиним джерелом рідини є відкрита водойма або колодязь. Наприклад, ви вирішили піти в похід чи опинилися в екстремальних умовах. На допомогу прийдуть саморобні фільтри для води, які можна легко змайструвати з підручних засобів, маючи деяку корисну інформацію. У цій статті ми розповімо про те, що може бути наповнювачем для саморобних фільтрів і поділимося трьома способами їх виготовлення.
Як зробити саморобний фільтр
Перш, ніж приступити до практичних порад, давайте коротко розглянемо, які види фільтрів використовуються в побуті і які властивості вони мають.
- Механічні. Ці пристрої призначені для видалення зважених частинок, таких як пісок, мул, іржа і т.п. Матеріал, з якого він виготовлений - поліпропілен або металева сітка. Пори в таких фільтрах досить великі, тому в них нічого не затримається, крім механічних домішок..
- Вугільні (сорбційні). Вони справляються з хлором, що містяться у воді, і його похідними, органікою, а також покращують смакові якості води. Засипкою виступає гранульоване або пресоване активоване вугілля. Це високопористий матеріал, який якісно адсорбують вищезгадані домішки..
- Мембранні. Це фільтри тонкого очищення, які здатні видалити найдрібніші молекули шкідливих речовин, аж до вірусів та отрут. Все завдяки мікропорам на мембрані, які пропускають лише молекули води.
- Пом'якшуючі. Цей тип фільтрів очищає воду від солей жорсткості. Їх наповнювачем служить іонообмінна смола, завдяки властивостям якої кальцій та магній замінюються на солі натрію..
- Знезалізне. Прискорюють процес окислення заліза до випадання їх у осад. Залишки речовини видаляються або обстоюванням або додатковою фільтрацією. Такий фільтр також ефективний за наявності сірководню та марганцю. Наповнювачем служить спеціальне каталітичне завантаження..
Тепер, знаючи трохи про властивості різних матеріалів, що фільтрують, ви можете самі зробити фільтр для води своїми руками. Ці матеріали можна заздалегідь заготовити, якщо ви, наприклад, йдете в похід, так і знайти за місцем, якщо ситуація непередбачена.
Фільтр для води із пластикової пляшки
Фільтрування води своїми руками - це найкраще, що ви можете зробити, опинившись без питної води. Підтримка водного балансу – найважливіший принцип виживання. Тому спорудити найпростіший водоочисник — завдання номер один.
Перший спосіб – з використанням пластикової пляшки. Існує кілька варіацій цього фільтра. Розкажемо про одну з них. Отже, вам знадобляться:
- пластикова пляшка;
- активоване вугілля (таблетки);
- ватяні диски або вата;
- тканинна серветка;
- целофановий пакет;
- пісок;
- гравій.
Відріжте дно пляшки (воно вам не знадобиться надалі), а в кришці проробіть кілька отворів. На куточку пакета також зробіть пару дірок, засипте туди пісок (максимально чистий, який можете знайти), а потім шар гравію. Обмотайте пакет тканиною (пакет зав'язувати не потрібно, у нього ви заливатимете воду).
Переверніть пляшку кришкою вниз і викладіть шарами ватяний диск, близько 10 таблеток активованого вугілля (дробити не потрібно), знову ватяний диск, тканина з пакетом. Готово можна фільтрувати! Пісок і галька стануть механічним бар'єром, який прибере суспензії. Тканина та ватяний диск затримають пісок. Вугілля прибере органіку та покращить смак, а останній ватний диск затримає частинки вугілля..
Фільтр-глечик своїми руками
Наступний вид саморобного фільтру для води підійде для дачі. Вам знадобиться пластикова пляшка та картридж для фільтра-глечика.
Розріжте пляшку у найбільш широкому місці. Отримана лійка не повинна провалюватися всередину колбової частини. Помістіть картридж і відріжте нижню частину воронки (частина з кришкою) таким чином, щоб в отвір можна було вставити картридж. Він повинен щільно прилягати до стінок лійки, щоб брудна вода не потрапляла в резервуар із відфільтрованою. Помістіть вирву з картриджем в основну частину пляшки і вуа-ля - фільтр-глечик готовий!
Фільтр для води з вугілля
Для цього способу використовується не активоване вугілля, а звичайне деревне. Для початку знайдіть хороше поліно. Підійдуть будь-які породи дерев, окрім хвойних. Ідеальний варіант – березове. Киньте його в багаття та прожарюйте до стану вугілля. Потім остудіть вугілля, що вийшло, і загорніть його в шматок тканини або марлі. Помістіть його в ємність (можна у пластикову пляшку з відрізаним дном або відро) та пропустіть через нього воду. Такий фільтр рекомендується використовувати не більше трьох днів, після чого вугілля потрібно замінити.
Підсумок
Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що повністю видалити всі шкідливі домішки саморобний фільтр не здатний і ризик появи побічних реакцій досить великий. Рекомендується після такого ручного очищення додатково прокип'ятити воду протягом 10 хвилин, тому що в ній все ще можуть бути небезпечні бактерії.
Також хочемо звернути вашу увагу на спеціальні таблетки для знезараження води. Вони значно спростять водоочищення в екстремальних умовах. Їхня перевага у високій ефективності, адже вони вбивають мікроорганізми, що викликають черевний тиф, холеру, дизентерію; віруси, наприклад, гепатит А та ентеровірус. Одна таблетка за 5-15 хвилин здатна очистити від 5 до 250 літрів води залежно від концентрації діючої речовини.
У будь-якому випадку рекомендуємо, по можливості, вживати тільки якісно відфільтровану воду. У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент систем водоочищення, які забезпечать вас кристально-чистою питною водою 24/7.
Написати коментар