E.coli одна із сотні штамів бактерії кишкової палички, вона є причиною десятків харчових хвороб які передаються через воду. Хоча більшість штамів кишкової палички нешкідливі й живуть в кишечнику здорових людей і тварин, цей штам виробляє потужний токсин і може викликати важке захворювання. E.coli (O157: H7) було вперше визнано як причину хвороби під час спалаху в 1982 році. З того часу, більшість інфекцій, як вважають, прийшли від їжі з яловичого фаршу. Тим не менш, деякі з них, передалися через воду. У 1999 році, група людей захворіла після вживання забрудненої води в окрузі Вашингтон, Нью-Йорк і купання в забрудненому водойомі в окрузі Кларк.
Інформація про наслідки для здоров'я кишкової палички, і дій, які можна зробити, щоб захистити себе і свою сім'ю від цієї кишкової палички, наводиться нижче.
Що таке кишкова паличка і де вона береться?
Кишкова паличка є одним з видів фекальних коліформних бактерій, зазвичай зустрічаються в кишечнику тварин і людини. Наявність кишкової палички у воді є ознакою недавнього забруднення стічними водами або відходами тваринництва. Кишкова паличка походить від людських і тваринних відходів. Під час дощів, танення снігу або інших видів опадів, кишкова паличка може разом з потоком води потрапити в струмки, річки, озера, або ґрунтові води. Потім ці води можу бути використані як джерело питної води, а через недостатнто якісну очистку води на комунальних підприємствах, кишкова паличка разом з водою йде в будинки простих людей.
Які наслідки для здоров'я кишкової палички?
E.coli виробляє потужний токсин, що приводить до сильних спазмів у животі, іноді інфекція викликає криваві випорожнення. Слід зазначити, що ці симптоми є загальними для різних захворювань, і можуть бути викликані, не тільки через забруднення питної води.
У деяких людей, особливо дітей у віці до 5 років і літніх людей, інфекція також може викликати ускладнення під назвою гемолітико-уремічний синдром, в якому червоні кров'яні клітини руйнуються. Близько 2-7% від інфекцій призводять до цих ускладнень. У Сполучених Штатах, гемолітико-уремічний синдром є основною причиною гострої ниркової недостатності у дітей, і у більшості випадків гемолітико-уремічного синдрому викликані E.coli (O157: H7). Гемолітико-уремічний синдром є небезпечне для життя захворювання, як правило, розглядаються у відділенні інтенсивної терапії.
Як довго тривають симптоми E.coli (O157: H7)?
Симптоми зазвичай з'являються в межах від 2 до 4 днів, але можуть тривати до 8 днів. Більшість людей одужує без антибіотиків або іншого специфічного лікування в 5-10 днів. Немає ніяких доказів, що антибіотики можуть поліпшити перебіг хвороби, і вважається, що лікування антибіотиками може тільки спровокувати ускладнення з нирками. Антидіарейні засоби, такі як лоперамід (Імодіум), також слід уникати. У разі прояву вище перерахованих симптомів, обов'язково зверніться до Вашого лікаря. Зараження E.coli (O157: H7) діагностується шляхом виявлення бактерій в стулі.
Є групи людей, які схильні до більшого ризику отримати будь-які з даних симптомів? Діти у віці до п'яти років, люди похилого віку, а також люди, чиє здоров'я ослаблене (тобто, люди, які мають довгострокові хвороби), піддаються більшому ризику важкої хвороби. Це люди, які схильні до більшого ризику робити? Чи є які-небудь додаткові запобіжні заходи, які вони повинні зробити? Люди, які більш схильні до ризику, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем та дотримуватися інструкцій.
Наявність кишкових паличок в колодязі
Якщо у вас є власний колодязь, Ви повинні щорічно проводити аналіз води у Дніпрі, щоб переконатися чи не перетнулися ґрунтові води Вашого колодязя з вигрібною ямою сусіда. Рекомендуємо звернутися в сертифіковану лабораторію, щоб отримати інструкцію, як правильно відібрати воду на аналіз.
Якщо тест на наявність кишкових паличок у воді буде позитивним, ні в якому разі не продовжуйте пити воду. Вам необхідно провести шокову дезінфекцію колодязя і води в ньому. Потім слід періодично перевіряти Вашу воду, щоб переконатися, що проблема не повториться. Якщо забруднення постійно повторюється, то ви повинні вивчити можливість буріння нової свердловини або встановити на місці колодязя дезінфікуючу систему.
Що можна зробити, щоб захистити себе від кишкової палички в питній воді?
Якщо Ваші тести виявилися позитивними на наявність кишкової палички у воді, є кілька кроків, які ви повинні прийняти:
Якщо ви використовуєте колодязну воду, необхідно провести шокову дезінфекцію стін колодязя і води в ньому. Якщо забруднення постійна проблема, ви повинні вивчити можливість буріння нової свердловини або встановити біля колодязя систему знезараження води, яка використовує як дезінфектант діоксид хлору або фільтр систему зворотного осмосу.
Якщо ви використовуєте муніципальне водопостачання, Вам необхідно повідомити в місцевий водоканал про проблему і почати так само обробляти воду за допомогою діоксиду хлору або системою зворотного осмосу.
Всі ці методи діють, щоб убити або інактивувати кишкові палички. Якщо Ви використовуєте поверхневі води для пиття, необхідно обов'язково знезаразити споживану воду, щоб усунути всі бактеріальні забруднення.
Міжнародний центр по контролю і профілактиці захворювань рекомендують:
- Уникати вживання води з озер, річок і ставків.
- Ретельно готуйте фарш.
- Уникайте поширення шкідливих бактерій на вашій кухні.
- Зберігайте сире м'ясо окремо від готових до вживання продуктів харчування.
- Мийте руки й посуд гарячою водою з милом.
- Ретельно мийте фрукти й овочі, особливо ті, які не будуть приготовлені.
Написати коментар