Ви купили систему зворотного осмосу та користуєтеся нею без проблем. Ви відчуваєте себе здоровим і щасливим до того дня, поки не трапляється якась проблема з фільтром зворотного осмосу.
Нижче наведено найпоширеніші несправності зворотного осмосу, про які нам ставлять запитання. Ми дамо вам кілька рекомендацій щодо ремонту фільтра зворотного осмосу своїми руками, так що, можливо, ви зможете відремонтувати його самостійно, не викликаючи сервісного майстра. Крім того, недоцільно купувати нову систему зворотного осмосу, не спробувавши усунути проблеми зі зворотним осмосом самостійно.
Ваша система зворотного осмосу може прослужити вам до 15 років, але протягом цього часу ви можете зіткнутися з проблемами зворотного осмосу.
Посібник з усунення несправностей зі зворотним осмосом
Ви можете зіткнутися з низьким тиском води або його відсутністю і, отже, з низьким витратою води. Можливо, резервуар для води не наповнюється або постійно порожнім, або зливна лінія продовжує працювати постійно скидаючи воду.
Це може бути проста несправність в осмосі, наприклад, поломка чотириходового клапана або витік повітряної груші в баку.
Давайте обговоримо кілька способів усунення несправностей у вашому фільтрі зворотного осмосу.
Система зворотного осмосу постійно зливає воду
Є ряд несправностей, через які ваш зворотний осмос постійно зливає воду. Хоча скидання води є одним із процесів фільтрації, безперервний потік води більше 4-5 годин безумовно означає, що з системою щось не так.
Чотириходовий клапан
Чотириходовий клапан керується тиском з бака. Повний бак тиск на клапан в межах 2-3 атмосфер, після чого потік води припиняється. Несправність клапана призведе до того, що вода постійно тектиме в каналізацію. Пошкоджений чотириходовий клапан необхідно замінити.
Зворотний клапан
Зворотний клапан для осмоса — дозволяє воді текти в одному напрямку з мембрани в бак: якщо вода тече в протилежному напрямку, клапан закриється, щоб запобігти витоку та зворотному догляду води.
Ушкоджений зворотний клапан забезпечує необмежений потік води в обох напрямках, оскільки система зворотного осмосу не може досягти необхідного тиску для відключення. Несправний зворотний клапан необхідно замінити.
Мембрана зворотного осмосу
Термін служби мембрани зворотного осмосу залежить від низки факторів, від того, наскільки жорстка або м'яка вода, який тиск на мембрану, як регулярно змінюють попередні картриджі.
Як правило мембрана зворотного осмосу може прослужити близько 2-3 років. Її слід регулярно перевіряти на продуктивність, здатність затримувати солі (за допомогою TDS метра) та у разі відхилення від норми її слід негайно замінити.
Обмежувач потоку
Обмежувач потоку, обмежує потік води, що йде в каналізацію і додатково створює тиск у корпусі зворотноосмотичної мембрани. Якщо він несправний, вода під високим тиском безперешкодно виходитиме з випускного отвору в каналізацію. Це призведе до низького тиску в мембрані і, отже, до великого обсягу стічних вод.
Продуктивність обмежувача потоку підбирається під продуктивність мембрани зворотного осмосу, для мембран 50 галон підійдуть обмежувачі 300-420 мл/хв, для 75 галон обмежувачі 420-550 мл/хв.
Обмежувач потоку з невідповідною протокою може призвести або до блокування мембрани, або до надто низького тиску води для ефективної фільтрації.
Слабкий потік води зворотного осмосу
Ще одна проблема зі зворотним осмосом, з якою стикаються користувачі, це тонкий струмок з крана чистої води. Звичайно, ваш резервуар може бути просто порожнім, але є кілька інших несправностей із зворотним осмосом.
Низький тиск у баку
Щоб перевірити, наскільки повний бак, підніміть його! При максимальному заповненні він важитиме близько 6-8 кг, з цього ви легко зможете судити, скільки води в ньому.
Якщо бак сповнений, але ви, як і раніше, не можете отримати воду, вам потрібно буде перевірити тиск у повітряній камері бака, його необхідно перевіряти тільки при порожньому баку. Ви можете використовувати велосипедний або автомобільний насос для перевірки: тиск має бути від 0,4 до 0,6 атмосфер у порожньому стані.
Ушкодження повітряної камери бака
Найчастіше причиною слабкого потоку води є стан повітряної камери бака. Якщо вона пробита, вона пропускатиме воду і не зможе створити достатнього тиску для відкачування води з резервуара.
Якщо тиск повітряної камери бака низький, ви можете спробувати відновити його, повільно накачуючи повітря і вимірюючи тиск в атмосферах після кожного накачування. Однак, якщо це не спрацює, вам доведеться замінити весь накопичувальний бак для осмосу.
Забруднення мембрани зворотного осмосу
Інша несправність може полягати в тому, що забита мембрана зворотного осмосу викликає повільний потік води.
Мембрани зворотного осмосу забиваються, якщо їм доводиться переробляти воду з високим органічним показником або тверду воду. Якщо вода забруднена механічними домішками, кальцієм або з високою концентрацією магнію, заліза і солей, термін її служби буде дуже низьким.
Картриджі попередньої фільтрації слід змінювати кожні 3-6 місяців (все залежить від якості вхідної води), від цього буде залежати якість попереднього очищення і як довго мембрана зворотного осмосу залишатиметься ефективною.
Перегнута лінія подачі води
Ще одна причина повільного потоку води полягає в тому, що трубка може бути перегнута. Залежно від серйозності пошкодження ви можете спробувати випрямити її, або його доведеться замінити.Бак зворотного осмосу не заповнюється
Можливо, ви просто використовуєте воду надто швидко і бак не встигає наповнитися, але можуть бути й інші причини.
Тиск води у магістралі
Оптимальний водопровідний тиск води для ефективної роботи мембрани становить від 3,5 бар, якщо у вас тиск менше рекомендованого, то кількість відфільтрованої води буде зменшена.
У цьому випадку ви можете купити насос для зворотного осмосу, щоб збільшити тиск достатньою мірою. З іншого боку, якщо тиск води занадто високий, це чревато пошкодженням корпусу фільтра, щоб вирішити цю проблему, ви можете купити редукційний клапан.
Оптимальний тиск для фільтру зворотного осмосу становить від 4 до 5 бар.
Забиті картриджі
Попередні картриджі вашої системи зворотного осмосу згодом будуть забруднені, якщо це станеться, потік води до напівпроникної мембрани зменшиться, що призведе до зниження тиску після картриджів та недостатнього наповнення резервуара.
Етапи зворотного осмосу можуть включати механічні та вугільні картриджі (гранульовані або пресовані), потім зворотньоосмотична мембрана та вугільний постфільтр, деякі системи пропонують додатковий картридж мінералізації.
Засмічення мембрани зворотного осмосу
Мембрана зворотного осмосу може засмічитися, якщо у воді занадто багато органічних домішок або висока загальна кількість розчинених у воді солей (показник на TDS-метрі буде більше 1000 ppm).
Всі забиті картриджі необхідно замінити, оскільки вони просто не фільтруватимуть воду до прийнятного рівня, що виключає весь процес зворотного осмосу.
Неприємний смак та запах води після зворотного осмосу
Вся суть фільтра зворотного осмосу полягає в тому, щоб мати доступ до чистої води, яка не містить шкідливих для здоров'я домішок та хімікатів. Воду після зворотного осмосу з неприємним запахом не можна використовувати, а картриджі, що фільтрують, повинні бути негайно замінені.
Вода має тухлий смак
У накопичувальному баку на стінках може утворитися шкідлива біоплівка, яка згодом може викликати тухлий-прелий запах, тому не варто нехтувати обслуговуванням та знезараженням фільтра.
Як покращити смак води зворотного осмосу
Додавання ще одного вугільного картриджа в процес зворотного осмосу допоможе краще покращити смак води та видалити хімічні забруднюючі речовини.
Система зворотного осмосу шумить
Якщо ви чуєте дивні звуки, що виходять від вашої системи зворотного осмосу, як правило вам нема про що турбуватися. Звуки вашої системи зворотного осмосу будуть викликані тим, що трубка знаходиться під тиском – так працює система.
Шипіння
Будь-який шиплячий звук, що походить від системи зворотного осмосу, швидше за все, викликаний попаданням повітря в чотириходовий клапан або обмежувач потоку, зазвичай це відбувається після заміни картриджів і не повинно тривати довше одного або двох днів. Переконайтеся, що трубки та дренажні лінії не засмічені, а протока води вільна.
Булькання системи зворотного осмосу
Якщо ваша система зворотного осмосу булькає, це, ймовірно, викликано різницею в рівні між дренажною лінією та її з'єднанням з водостічною трубою, потік води з кінця трубки дренажу при вільному падінні в гідрозатвор у сифоні викликати звук, що булькає.
Секрет у тому, щоб дренажна трубка не сильно виходила в центр сифона, її слід виставити на 2-3 мм від краю, тоді вода стікатиме по стінці сифона, без звукових ефектів. Коли бак наповнюється, може бути деяке булькання, але після цього не повинно бути шуму.
Написати коментар