У квартирах та будинках сучасних українців вже давно присутні незамінні помічники, які підвищують якість життя та спрощують повсякденну рутину. Йдеться про фільтри для очищення води. Вони рятують від шкідливих домішок, які негативно впливають і на здоров'я, і на побутові прилади.
Одним із таких пристроїв є магістральний фільтр. Конструкція даного апарату представлена пластиковою колбою з картриджем або завантаженням усередині. Він кріпиться до водопровідної труби (магістраль). Що таке магістральний фільтр для води, які його різновиди та як він працює — читайте далі у статті.
Які бувають магістральні фільтри для води
Як відомо, деякі речовини, що містяться у воді можуть призводити до поломки побутових нагрівальних приладів. Так, наприклад, пісок і іржа забивають форсунки та шкодять автоматиці, а жорстка вода провокує утворення накипу та призводить до передчасного зносу електроприладів.
Навіщо потрібний магістральний фільтр? Його встановлюють, щоб привести водопровідну воду до стану, придатного для технічного використання. Пити таку воду не рекомендується, тому що велика кількість шкідливих домішок у ній все ще залишаються..
Які бувають магістральні фільтри для води? Даного роду пристрої діляться за фільтруючим елементом, способом фільтрації та призначенням. До найпопулярніших відносяться:
- картриджні;
- дискові;
- промивні;
- від накипу.
Крім того, магістральні установки відрізняються ступенем очищення. За цим критерієм вони поділяються на фільтри тонкого та грубого очищення. Перші видаляють частинки до 5 мікрон, а другі від 20.
Тепер давайте розберемося, що являє собою кожен з них і які переваги має.
Картриджні фільтри для води
До цієї групи водоочисників відносяться ті, у яких як фільтруючий елемент представлений змінний картридж. Потрапляючи в картридж, вода проходить через його наповнювач і залишає в ньому все зайве. До цього виду пристроїв відносяться:
- механічні (поліпропіленові та нитні). Їхнє завдання – відсіяти зважені частинки, такі як пісок, мул, іржа тощо. Типорозміри картриджів: 1, 5, 10, 20, 50 та 100 мкм. Механічні картриджі виступають першим етапом водоочищення і, часто, встановлюються в комплексі з іншими фільтрами, наприклад, з пом'якшувачем;
- вугільні. Наповнювач у них представлений гранульованим чи пресованим кокосовим вугіллям. Магістральні вугільні фільтри в гранулах поділяються на два підтипи, залежно від завдань, які необхідно вирішити. Перший ефективний від хлору, органіки, кольоровості та стороннього запаху. Другий - від сірководню;
- каталітичні. Вони борються із залізом, окислюючи його до безпечної тривалентної форми, що випадає в осад. Такі картриджі також ефективні проти марганцю. В результаті зникає металевий присмак та жовтизна.
Головна перевага таких пристроїв – простота обслуговування. Все, що вам потрібно – це проводити заміну картриджа раз на 3-6 місяців. Частота заміни залежить від вихідного стану води.
Промивні фільтри
До цієї групи магістральних водоочисників відносяться механічні фільтри грубої очистки, регенерація яких проводиться зворотним потоком води. За способом промивання вони поділяються на:
- самопромивні. Їх очищення провадиться самою системою в автоматичному режимі. Ви можете запрограмувати установку на певну періодичність чищення або промивання в міру забруднення. Іноді вони йдуть у комплекті з манометром та редуктором. Мінімальний робочий тиск, необхідний для нормальної роботи 2,5 бар;
- з ручним очищенням. Для його промивання потрібно відкрити спеціальний кран та злити у каналізацію забруднення разом із залишками води. Періодично необхідно діставати фільтруючий елемент (сітку з нержавіючої сталі) та почистити її щіткою під водою. Робочий тиск - від 2 до 10 бар.
Перевага промивних магістральних пристроїв в їх довговічності завдяки можливості швидко відновити їх ресурс, промивши фільтруючу сітку потоком води.
Дискові фільтри
Що таке магістральний дисковий фільтр? Даний тип пристроїв застосовується недавно і найчастіше застосовується в сільському господарстві. Конструкція його наступна: усередині пластикового корпусу розташований металевий осердя, на який одягнені диски з гофрованою поверхнею. Ці диски щільно притиснуті поршнем, утворюючи єдиний елемент, що фільтрує. Потрапляючи в пристрій, вода просочується через диски і в очищеному вигляді надходить у циліндричну серцевину і потім у трубопровід.
Щоб прочистити систему, необхідно розтиснути поршень та промити диско потоком води. Такі фільтри встановлюють, як правило, каскадом по 2-3 штуки. Їхня регенерація відбувається по черзі.
Серед основних переваг — висока продуктивність, компактність, міцність, автоматичне промивання.
Фільтри від накипу
Тепер перейдемо до магістральних фільтрів, які борються із проблемою жорсткої води. Ця проблема дуже поширена і може принести деякі неприємності. Справа в тому, що якщо у воді підвищено вміст кальцію та магнію, то при її нагріванні утворюється накип. Вона лягає щільним шаром на нагрівальні елементи, утворюючи бар'єр для тепла, що вивільняється. Як наслідок — побутовим приладам доводиться витрачати більше енергії на нагрівання води, що, у свою чергу, призводить до передчасного виснаження їх ресурсу.
Пом'якшувальні системи від накипу нейтралізують солі жорсткості за допомогою поліфосфатів чи іонообмінних смол. У випадку з магістральними установками, перевага надається першому наповнювачу. Проходячи через пом'якшувач, вода контактує з реагентом, що позбавляє її від кальцію і магнію і запобігає утворенню накипу. На виході ми отримуємо незаперечні переваги: економію електроенергії, миючих засобів та грошей.
Магнітні фільтри
Магнітний фільтр для води: що це? Часто задається питання, так як пристрої цього типу не настільки популярні, як їх “побратими”. Цей підвид теж бореться з накипом. Принцип його роботи ґрунтується на дії електромагнітного поля. У сталевому корпусі розміщені потужні магніти, які створюють постійне магнітне поле, що перешкоджає накопиченню солей жорсткості та їх осіданню на нагрівачі. Магнітні установки монтують безпосередньо перед бойлерами.
Головна перевага такого водоочисника у його довговічності. Він здатний пропрацювати до 10 років, причому в ньому відсутні змінні елементи.
FAQ
Коли потрібний магістральний фільтр?
Магістральний фільтр встановлюють, коли необхідно отримати чисту технічну воду без механічних домішок, солей жорсткості, хлору, органіки, сірководню та заліза.
Який тиск витримує магістральний фільтр?
Залежно від виду, робочий тиск в середньому варіює від 2 до 10 бар. Існують магістральні установки, що працюють у межах 1,5-16 бар.
Написати коментар