У попередніх матеріалах ми вже розповідали вам про домішки, які найчастіше зустрічаються у водопровідній воді.
Йшлося, зокрема, про хлор, сірководод та інші речовини. Сьогодні ж ми хочемо поговорити про сульфати, їх вплив на організм і про те, які фільтри води можуть з ними впоратися.
Сульфати є сумішшю кисню і сірки і є частинками існуючих речовин в деяких гірських породах і грунтових утвореннях, що містять підземні води. Мінерал поступово переходить у розчин та виділяється у підземні води. Найчастіше вони зустрічаються у комбінації з натрієм, магнієм та калієм. Щоб оцінити мінеральний склад води в цілому, важливо розглядати сульфати в поєднанні з наявністю сухого залишку, а також концентрацією кальцію і натрію.
Джерело сульфатів у воді
Основні природні причини потрапляння сульфатів у воду – це мінерали, які містяться у ґрунті. Тому саме підземні води найбільше «засолені». Серед антропогенних джерел:
- стічні води з шахт та гірничозбагачувальних підприємств;
- відходи текстильних та целюлозно-паперових підприємств;
- вихлопні гази автомобілів, ТЕС, великих промислових підприємств.
Вплив сульфатів на людину
Тепер щодо впливу сульфатів на людину. Загалом вміст цієї речовини у воді особливо не впливає на здоров'я. Може спостерігатися проносний ефект при досягненні концентрації магнію сульфату 1000 мг/л. З огляду на те, що при його концентрації від 500 мг/л з'являється чітко виражений гіркий смак – навряд чи людина буде добровільно пити таку воду. Тому побутове очищення води від сульфатів зводиться насамперед до зниження корозійних процесів.
У нормі допустима концентрація сульфатів у водопровідній воді становить 250 мг/л. У свердловинній – 500 мг/л.
Очищення води від сульфатів
Для видалення сульфатів з води використовуються три основні системи очищення води: зворотний осмос, іонний обмін та дистиляція.
Системи зворотного осмосу
Вважається найкращим рішенням для очищення води для видалення з води бактерій, вірусів та більшості розчинених твердих речовин і хімічних речовин, таких як сульфат, шляхом пропускання забрудненої води через напівпроникні мембрани та утримання чистої/відфільтрованої води з іншого боку мембрани. У більшості випадків системи зворотного осмосу здатні видаляти до 99% сульфатів із питної води. Однак це залежить від конкретного типу пристрою зворотного осмосу.
Іонний обмін
Це система, що широко використовується для очищення води, яка видаляє велику кількість сульфатів з води для промислових, комерційних, тваринницьких, громадських і муніципальних цілей. Процес іонного обміну працює, чергуючи хімічну речовину чи елемент з іншим. Однією з найвідоміших фільтрів іонного обміну є системи пом'якшення води, яке працює шляхом пропускання жорсткої води (води з іонами марганцю і кальцію) через резервуар, що складається з унікальної смоли, наповненої іонами натрію.
Іони натрію розчиняються у воді, а мінерали жорсткості, що надходять, прикріплюються до смоли. Іонообмінні системи працюють аналогічно щодо видалення сульфату з води, але використовують інший тип смоли. Натомість сульфат-іони заміщуються іншими іонами, зазвичай хлоридами, які знаходяться в смолі. Як тільки смола досягає максимальної ємності із сульфатом, її необхідно відновити за допомогою сольового розчину.
Дистиляція
Останньою системою очищення води, що використовується для видалення сульфатів з води, є дистиляція, при якій вода кип'ятиться та охолоджується доти, доки пар не сконденсується в іншому контейнері. Сульфат, як і інші розчинені тверді речовини та хімічні речовини, залишаються в киплячому казані. Дистиляційні системи видаляють майже 100% сульфатів із води, але вони є найбільш енерговитратними.
Висновок з очищення води від сульфатів
Представлені технології видалення сульфатів мають різні переваги, проблеми та обмеження. Вибираючи найбільш підходящу технологію або комбінацію технологій, слід вибирати індивідуально для кожного об'єкта в кожному конкретному випадку.
Для підбору обладнання видалення сульфатів із води надішліть запит до нашої компанії.
Будь-яка система очищення води вимагає правильної експлуатації та технічного обслуговування, щоб гарантувати, що вона продовжує працювати належним чином. Важливо дотримуватись рекомендацій виробника та установника з обслуговування системи водопідготовки.
Написати коментар