Шкода від важких металів на організм людини
Важкі метали, які можуть бути знайдені у Вашій питній воді дуже шкідливі для вашого здоров'я. Їх тривалий вплив на організм людини може привести до розвитку раку, пошкодження органів, нервової системи, а в крайніх випадках, до смерті. Вплив деяких металів, таких як ртуть і свинець, також можуть бути наслідком розвитку аутоімунних захворювань, при яких імунна система людини атакує власні клітини. Це може привести до захворювання суглобів і хвороб, таких як ревматоїдний артрит, ниркова недостатність, захворювання кровоносної та нервової системи.
Молоді люди, більш схильні до токсичного впливу металів, ще більш важкі наслідки надають важкі метали на організм, що розвивається, новонароджених і маленьких дітей. Тривала дія деяких металів на дітей, може призвести до труднощів у навчанні, погіршення пам'яті, пошкодження нервової системи, і поведінкові проблеми, такі як агресивність і гіперреактивність. При більш високих дозах впливу, важкі метали можуть викликати незворотні пошкодження мозку. Діти можуть отримувати більш високі дози металів з їжі, ніж дорослі, оскільки вони споживають більше їжі для їх ваги, ніж дорослі.
Як важкі метали потрапляють у воду?
Токсичні метали можуть бути присутніми в промислових, муніципальних і міських стоках, які можуть бути шкідливими для людини та водної флори й фауни. Надмірно підвищеному рівню важких металів в наших водних шляхах сприяє збільшення урбанізації та індустріалізації. Є більш ніж 50 елементів, які можуть бути класифіковані як важкі метали, 17 з яких вважаються також і дуже токсичними. Рівень токсичності залежить від типу металу, його біологічної ролі, а також організмів, які піддаються його впливу.
Отруєння людини важкими металами пов'язують найчастіше зі свинцем, ртуттю, миш'яком і кадмієм. Інші важкі метали, включаючи мідь, цинк і хром, які необхідні в організмі в невеликих кількостях, але також можуть бути токсичні у великих дозах.
Викидам в атмосферу важких металів сприяють різні виробничі процеси на заводах та інших промислових об'єктах. Промисловість не повністю винна в появі важких металів у воді, бо вони іноді можуть потрапляти в навколишнє середовище в результаті природних процесів. Наприклад, деякі природні геологічні родовища миш'яку можуть розчинятися в ґрунтових водах, що може привести до підвищення рівня цього важкого металу в питній воді. Потрапляючи в навколишнє середовище, важкі метали можуть залишатися там протягом десятиліття чи століття, що підвищує ймовірність впливу на людину.
На додаток до питної води, людина постійно піддається впливу важких металів при вдиханні забрудненого повітря, забрудненого ґрунту і промислових відходів, або вживання зараженої їжі.
Фільтри для води купити в Дніпропетровську в магазині Aquanova доставка по всій Україні
Написати коментар