Ми всі знайомі з зволожувачами повітря та тим, що вони роблять. Ці пристрої призначені для зволоження навколишнього простору за рахунок викиду у простір водяної пари. Незалежно від того, чи встановлений у вас у приміщенні паровий зволожувач, традиційний (холодне випаровування) або ультразвуковий, всі вони виконують ту саму роботу: перетворюють рідку воду на пару або туман, який залишається в повітрі, підвищуючи вологість.
Яку воду можна використовувати для зволожувача повітря?
Хоча найкращий варіант для зволожувачів це дистильована вода, вона досить висока за вартістю. У разі нестачі дистильованої води логічним варіантом було б розглянути інші доступні джерела води. Але чи це безпечно?
Чи можна використовувати водопровідну воду у зволожувачі?
Більшість людей автоматично віддають перевагу водопровідній воді для зволожувача. Однак це небезпечний крок і навіть більшість виробників не рекомендують цього. На це є кілька причин. Наприклад, водопровідна вода зазвичай містить такі мінерали, як магній та кальцій, які згодом можуть утворювати відкладення усередині зволожувача. При використанні ультразвукових зволожувачів разом з парою в повітря потраплятимуть опади карбонату кальцію та магнію, що може спричинити подразнення дихальних шляхів..
Також не варто забувати про сучасну якість водопровідної води, вона може містить мікроорганізми, такі як грибки та бактерії, а також дизинфікуючі засоби, такі як хлор та хлорамін. Якщо Ви регулярно не промиваєте з використанням відповідних миючих засобів свій зволожувач, ці мікроорганізми можуть з часом розмножуватися і опинитися в повітрі як компонент туману, що виділяється. Це може стати ще одним джерелом респіраторних проблем для оточуючих.
Чи можна використовувати бутильовану воду у зволожувачі повітря?
Іншим варіантом може бути вода для зволожувачів, оскільки вона легко доступна, особливо, якщо водопровідна вода не є основним джерелом питної води. Однак, як і водопровідну воду, бутильовану воду не рекомендується використовувати у зволожувачах.
Використання бутильованої води у зволожувачах коштує дорого. Середньостатистичного зволожувача потрібна значна кількість води. Також варто враховувати якість бутильованої води, деякі з них можуть містити мінерали, добавки або домішки, які можуть призвести до накопичення в резервуарі води зволожувача. Ризик ще вищий для бутильованої води (так званої їдальні) з високим вмістом мінералів, адже вона спочатку призначена для пиття.
Чи можна використовувати очищену воду у зволожувачі повітря?
Придатність очищеної води для зволожувачів залежить від типу системи очищення.
У потрійних фільтрах для води, зазвичай використовуються картриджі: механічний, вугільний і картридж з іонообмінною смолою, але і вони не можуть повністю видалити мінерали, такі як кальцій і магній, що все одно призведе до білих відкладень всередині зволожувача і на меблів.
Так само вода, очищена ультрафільтрацією, може бути непридатною, оскільки цей процес дозволяє видалити тільки розчинені речовини більше 0,02 мкм.
Однак ви можете використовувати очищену воду, отриману після фільтру зворотного осмосу. Вода, що відфільтрована зворотним осмосом, не містить домішок, бактерій, вірусів та інших забруднень. Така вода має дуже низький солевміст у порівнянні з іншими джерелами води (зазвичай на 90-99% нижче).
Як зробити водопровідну воду безпечною для зволожувачів?
Встановіть домашній дистилятор води
Домашній дистилятор води це пристрій для очищення води за допомогою процесу дистиляції. Дистилятори для будинку зазвичай складаються з нагрівального елемента для кип'ятіння води, конденсатора для збору пари і перетворення його назад у рідку форму, а також контейнера для зберігання води, що дистилює..
Хоча використання домашнього дистилятора може бути ефективним способом очищення води, з його використанням пов'язані деякі потенційні недоліки.
- Висока вартість: початкові інвестиції в дистилятор зазвичай вищі через складність процесу дистиляції та обладнання.
- Ризики забруднення. Вкрай важливо забезпечити чистоту дистилятора та його правильне обслуговування, щоб мінімізувати цей ризик.
- Споживання енергії: Дистиляція вимагає нагрівання води до точки кипіння та підтримки її протягом певного часу, що потребує значної кількості енергії.
- Трудомісткий процес: Дистиляція - трудомісткий процес, особливо для великих обсягів води. Потрібен час, щоб нагріти воду до точки кипіння, зібрати та конденсувати пару та отримати дистильовану воду.
- Вимоги до технічного обслуговування: Дистилятори потребують регулярного технічного обслуговування, щоб забезпечити правильне функціонування та запобігти накопиченню мінеральних відкладень або накипу.
Встановіть фільтраційну систему зворотного осмосу
Встановлення системи фільтрації води зворотного осмосу (RO) допоможе вам отримати воду, що підходить для вашого зволожувача, видаливши домішки. Процес фільтрації дуже ефективний для видалення більшості домішок у воді, включаючи хлор, важкі метали, відкладення, віруси, бактерії та навіть розчинені тверді речовини.
Процес фільтрації також значно знижує вміст мінералів, що може бути особливо корисним для зволожувачів. Це зводить до мінімуму їх накопичення і, як наслідок, утворення накипу, викид білого пилу в повітря. Оскільки у воді практично відсутня кальцію та магній, ваш зволожувач повітря вимагатиме менш частого чищення та обслуговування, що продовжить термін його служби. Системи зворотного осмосу для води також можуть видалити неприємний присмак та запах, гарантуючи, що ваш зволожувач забезпечить більш приємне та освіжаюче зволоження.
Крім переваг, які він дає вашим зволожувачам, наявність фільтру для води зворотного осмосу у вашому будинку означає, що ви завжди можете отримати доступ до очищеної води для пиття та інших побутових потреб. Крім того, зручне та легкодоступне джерело високоякісної води може покращити ваш рівень життя та забезпечити безпеку та здоров'я Вам та Вашим близьким.
На закінчення
Зволожувачі можуть бути небезпечними залежно від того, як вони використовуються та обслуговуються. Тип води, яку ви використовуєте, є найважливішим визначальним фактором. Використання правильної води – перший крок до забезпечення безпечного та ефективного зволоження.
Найкращим джерелом води для оптимального очищення залишається дистильована вода. Однак вода, відфільтрована зворотним осмосом, ідеально підходить для всіх зволожувачів. У порівнянні з дистильованою водою та іншими джерелами води, вода зворотного осмосу легкодоступна та зручна.
Написати коментар