Потрібно підібрати фільтр для води? Телефонуйте за номером +38 096 627 63 66 або пишіть у зручний для Вас месенджер
Якщо ви живете не десь у швейцарських Альпах, напевно, вам близька проблема якості водопровідної води. На жаль, міські системи водопідготовки не можуть забезпечити її очищення до стану питної або м'якої, тому на допомогу приходять побутові системи фільтрації, які вирішують ці проблеми.
Фільтри для пом'якшення води давно перестали бути розкішшю. Жорстка вода впливає як на людину, а й справність побутової техніки. Тому встановлення пом'якшувача води це швидше раціональне рішення та внесок у майбутнє.
Взагалі, немає будь-якого чіткого стандарту жорсткості води. Окремі країни встановлюють собі норми, проте значно відрізняються від регіону до регіону. ВООЗ, наприклад, розробив таку класифікацію жорсткості:
- дуже м'яка від 0 до 1,5 мл-екв./л;
- м'яка від 1,5 до 4 мл-екв./л;
- середньої жорсткості від 4 до 8 мл-екв./л;
- жорстка від 8 до 12 мл-екв./л;
- дуже жорстка понад 12 мл-екв./л.
Для України норма жорсткості 7 мл-екв./л, хоча в деяких регіонах фактичний показник перевищено у 7 разів.
Чому потрібно пом'якшувати воду?
Як ми вже згадали, жорстка вода може завдавати певного дискомфорту і навіть шкоди. Серед основних проблем:
- накип на побутових приладах (чайниках, пральних та посудомийних машинах, бойлерах);
- білі розлучення на посуді та робочих поверхнях;
- скупчення солей у форсунках душової лійки та змішувачів;
- алергічні реакції та подразнення на шкірі;
- сухість волосся та шкіри голови;
- зміна смаку напоїв та страв;
- більша витрата миючих засобів.
Є також думка, що солі кальцію та магнію, які роблять воду жорсткою, можуть накопичуватися в організмі та стати причиною серйозних захворювань. Однак, це міф. Щоб отримати передозування, необхідно випити не менше 10 літрів. До того ж, солі жорсткості легко виводяться нирками..
Фільтр пом'якшення води здатний впоратися з усіма цими проблемами та на порядок підвищити комфорт повсякденного життя.
Які бувають методи пом'якшення води
Існує кілька типів пом'якшувачів для води. Кожен з них заснований на певному принципі роботи:
- Осадження. Суть методу в кип'ятінні та відстоюванні води. Напевно, ви помічали шар білого мінералу на дні чайника. Якщо залишити рідину в спокійному стані, пластівці осядуть і ви зможете пити чисту м'яку воду.
- Іонний обмін. Це, мабуть, найпоширеніша технологія у побутових системах пом'якшення води. Пом'якшувальні картриджі в таких фільтрах заповнені іонообмінною смолою. В результаті реакції, іони кальцію та магнію замінюються на іони натрію.
- Мембранна фільтрація. У цьому випадку рідина проходить через мембрани нанопори. При цьому магній та кальцій відсіюються. Подібна технологія використовується у системах зворотного осмосу. Мембрана пропускає через свої пори лише молекули води та кисню.
- Пом'якшення за допомогою реагентів. Цей метод використовується на підприємствах та виробництвах. Він досить неоднозначний, тому що після нього потрібно доочищення. Такі реагенти шкідливі для організму, тому його не можна використовувати у побуті.
- Електрохімічний метод. Його використовують лише на підприємствах, оскільки процес досить складний і потребує додаткового обладнання.
- Електромагнітний метод. Такі пом'якшувачі створюють змінне силове поле, яке трансформує частинки накипу, перешкоджаючи їх укрупненню і налипання на стінках труб. В результаті ці частки зливаються в дренаж.
Переваги та особливості пом'якшувачів
У квартирах та приватних будинках найчастіше використовуються фільтри пом'якшувачі для води колонного, кабінетного та колбового типу з іонообмінним засипанням. Цей наповнювач має одну незаперечну перевагу, а саме здатність до регенерації. Смолу можна використовувати до 10 років, періодично відновлюючи її властивості розчином таблетованої солі. Колонний фільтр пом'якшувач для води підійде для приватних будинків та котеджів через високу продуктивність. Кабінетні та колбові доречні у квартирах..
Вы можете купить фильтр для умягчения воды магистрального типа или отдельно для бытовой техники. Первый крепится к трубе на входе в квартиру или дом. В результате мягкая вода будет по всему дому. Второй устанавливается не трубу, которая ведет непосредственно к стиралке, бойлеру или посудомоечной машине.
До основних переваг пом'якшення води можна віднести:
- продовження життя побутових приладів;
- зниження витрат на сервісне обслуговування побутової техніки;
- економія на миючих та засобах для чищення;
- відсутність відчуття стягнутості шкіри після прийому душу;
- поліпшення стану шкіри, волосся та нігтів.
Поради щодо вибору системи пом'якшення води
Перш ніж купити пом'якшувач води, зверніть увагу на кілька моментів:
- Ступінь жорсткості. Перед покупкою проведіть аналіз на концентрацію солей жорсткості.
- Масштаб водоочищення. Щоб оптимально підійти до питання, визначте для чого вам потрібен фільтр. Чи хочете ви пом'якшити воду у всій квартирі (будинку) або конкретно для окремих побутових приладів. Від цього залежатиме продуктивність системи і, як наслідок, ціна пом'якшувача води.
- Габарити. Цей параметр випливає із попереднього. Чим більша продуктивність, тим більші розміри. Однак врахуйте, що у вас має бути достатньо місця для встановлення.
- Якщо ви хочете м'яку питну воду, зверніть увагу на системи зворотного осмосу або проточні системи з пом'якшувальними картриджами.
- Віддавайте перевагу якісним товарам та перевіреним продавцем.
Купити фільтр для пом'якшення води в інтернет магазині Aquanova
Придбати пом'якшувач для води ви можете у нашому інтернет-магазині. Тут представлений широкий вибір систем водоочищення, змінних картриджів та комплектуючих. Оформляйте замовлення онлайн або зателефонуйте нам, якщо потрібна професійна консультація. Ми допоможемо підібрати фільтр, який підходитиме вам за всіма параметрами. Доставка здійснюється по всій Україні у найкоротші терміни. Можливий самовивіз із міста Дніпро. Оплатити замовлення можна онлайн або при отриманні.
FAQ
Що таке пом'якшувач води?
Пом'якшувач це фільтр, який позбавляє воду від солей кальцію та магнію. В результаті ви забудете про накипи, розлучення та інший дискомфорт, викликаний проблемою жорсткості.
Які є способи пом'якшення води?
Існує кілька способів пом'якшення: кип'ятіння, іонний обмін, використання мембрани, вплив реагентами, електрохімічний та електромагнітний методи.
Чи можна пити воду після пом'якшення води?
Не завжди вода після пом'якшення стає придатною для пиття. Якщо процес пом'якшення проводиться у фільтрі зворотного осмосу або проточному фільтрі зі спеціальним картриджем, тоді її можна пити, а якщо це пом'якшувачі для технічної водопровідної води, тоді вживання може бути небезпечним для здоров'я..